Exkluzívne materiály a precízne spracovanie sú esenciami pre dokonalý dizajn

Jedinecny-dizajn-na-mieru

Neobmedzené možnosti tvaru, veľkosti a povrchových úprav umožňujú vytvoriť jedinečné osvetlenie ako súčasť interiéru

Možnosti tvaru

Vďaka jedinečnej možnosti konštrukcie a precíznej ručnej výrobe je možné svetelné stropy vyrobiť akéhokoľvek tvaru.
 
Starostlivý výber jednotlivých komponentov a ich variabilita nám umožňuje tvarovanie svetelných stropov a ich prispôsobovanie k jednotlivým prvkom nábytku alebo k celkovému dizajnu osvetľovaného priestoru.
 
Pozrite si dizajnové svetelné stropy priamo v našej Galérií navrhnuté známymi slovenskými dizajnérmi
moznosti-tvaru

neobmedzene-velkosti-svetelneho-stropu

Neobmedzené veľkosti

Ako difúzor, svetelné stropy používajú originál BARRISOL membránu dokonalých svetelno-technických vlastností. Vďaka takmer neobmedzenej veľkosti a malej váhy, BARRISOL nám umožňuje vyrábať svetelné stropy akýchkoľvek veľkostí a tvarov.

Takto sa svetelné stropy môžu stať dominantou priestoru a svojou veľkosťou upútať pozornosť a získať rešpekt každého návštevníka.Rôzne povrchové úpravy

Prispôsobiť osvetlenie k interiéru nikdy nebolo jednoduchšie.

Výber medzi 1000 rôznych povrchových úprav, imitácie exkluzívnych materiálov z dreva, vzácnych kovov alebo prírodných materiálov.

fw_651 wg_1064 fw_791

Materiály je možné aplikovať na takmer každý svetelný strop. Jednotlivé dizajnové svetelné stropy majú aj špeciálne povrchové úpravy navrhnuté dizajnérom.

Pre každý model svetelného stropu si môžete pozrieť aké povrchové úpravy je možné aplikovať a vybrať si ten najvhodnejší pre Váš vlastný svetelný strop.
moznosti-povrchovej-upravy-svetelnych-stropov

 

Výroba úplne na mieru je predpokladom pre maximálne prispôsobenie osvetlenia ku dizajnu interiéru


Možnosti svetelno-technickej výbavy

Vďaka ručnej výrobe svetelných stropov ponúkame možnosť voliť svetelno-technickú výbavu úplne na mieru.

V závislosti od náročnosti osvetľovaného priestoru alebo náročnosti investora sa dokážeme prispôsobiť intenzitou, farbou bieleho svetla, dynamikou alebo farbou akejkoľvek vlnovej dĺžky farebného spektra.

Farba bieleho svetla a dynamika

Farbu bieleho svetla alebo náhradnú teplotu chromatickosti volíme na základe účelu miestnosti a druhu vykonávanej práce. Ponúkame chromatickosť v troch základných odtieňoch bielej 3000K, 4500K a 6000K.
 
Vhodným spôsobom riadenia dokážeme vytvoriť aj dynamickú zmenu bielej farby svetla napodobňujúcu dynamiky denného svetla.
Svetelný strop kruhového tvaru priemeru 1200mm

RGB farba svetla

Kombináciou farebných LED čipov R (červená) G (zelená) B (modrá) dokážeme vytvoriť akúkoľvek farbu svetla z celého farebného spektra. Kvalitná LED technológia nám zabezpečuje aby farby boli sýte a verné počas celej doby životnosti.

Vďaka kvalitnému difúzoru svetelný strop vytvorené farby rozptyľuje do celého priestoru dokonalou kosínusovou krivkou svietivosti.

Voliteľná intenzita

Intenzitu svetelného stropu navrhujeme podľa náročnosti osvetľovaného priestoru. V základnom prevedení, svetelné stropy sú dimenzované na určité priestory avšak na základe požiadavky je možné ich intenzitu prispôsobiť.

Spôsob uchytenia

Voliteľná výbava a spôsob uchytenia poskytuje absolútnu voľnosť a flexibilitu pri realizácii.

Prisadené

Mierne prisadené

Zapustené

Mierne zapustené

Zavesené

 • kruhove-prisadene
 • detail-magnet2
 • detail-magnet

Prisadený svetelný strop

Svetelný strop je prisadený priamo na strope bez medzery alebo s jemnou milimetrovou medzerou.

Jedinečný systém uchytenia pomocou magnetov nám umožňuje jednoduchú a rýchlu montáž/demontáž svetelného stropu. Jeden magnet udrží až 30kg v priamom ťahu. Počet magnetov na jeden sv. strop je dimenzovaný na základe jeho veľkosti a váhy s rezervou až 10 násobku váhy sv. stropu..
 • kruhove-mierne-prisadene
 • kruhove-mierne-prisadenesnepriamim
 • detail-plech

Mierne prisadený svetelný strop

Svetelný strop je odsadený od stropu 5cm čím vzniká elegantná špára medzi stropom a svetelným stropom. Túto špáru je možné využiť na nepriame osvetlenie smerom do stropu ktoré nám vytvorí príjemné rozptýlené osvetlenie priestoru.
 • kruhove-zapustene
 • detail-zapustenia
 • detail_zapusteny_svetelny_strop

Zapustený svetelný strop

Svetelný strop je možné zapustiť do sadrokartónového podhľadu. V tomto prípade je nutné svetelný strop osadiť ešte vo fáze vytvorenia SDK konštrukcie za účelom dosiahnutia pekného detailu spojenia zo sadrokartónom. Hĺbku zapustenia svetelného stropu nastavujeme na špeciálnych úchytoch ktoré sú súčasťou balenia.
 • kruhove-mierne-zapustene
 • detail-zapustenia
 • detail_zapusteny_svetelny_strop

Mierne zapustený svetelný strop

Svetelný strop je možné čiastočne zapustiť do sadrokartónového podhľadu. V tomto prípade je nutné svetelný strop osadiť ešte vo fáze vytvorenia SDK konštrukcie za účelom dosiahnutia pekného detailu spojenia zo sadrokartónom. Hĺbku zapustenia svetelného stropu nastavujeme na špeciálnych úchytoch ktoré sú súčasťou balenia.

Miernym zapusteným do SDK podhľadu dosiahneme zvýraznenie jemnej obruče sv. stropu v hrúbke napríklad iba 5cm.
kruhove-zavesene

Zavesený svetelný strop

Svetelný strop je zavesený na tenkých oceľových lankách. Počet oceľových lán závisí od veľkosti svetelného stropu a ich dĺžka je maximálne 2m.

Kvalitné svetlo je predpokladom pre dokonalú atmosféru.

Plnospektrálne osvetlenie blahodarne pôsobí na fyzické a duševné zdravie.

svetelny-strop-v-detskej-izbe

Verné podanie farieb umožní vidieť skutočnú krásu interiéru.

Vysoké CRI

Pre správne fungovanie všetkých fyziologických a biologických procesov v našom tele je nevyhnutné svetlo s vysokým indexom podania farieb (CRI) avšak minimálne CRI=80 a viac.

Naše svetelné stropy sú osadené LED sv. zdrojmi vysokej kvality s indexom podania farieb CRI=85 - 92
plnospektralne_osvetlenie
rovnomernost-osvetlenia

Dokonalá rovnomernosť osvetlenia

Vďaka BARRISOL membráne ako difúzoru svetelné stropy dokonale rozptyľujú svetelný tok do celého priestoru, čím zabezpečujú rovnomerné osvetlenie priestoru. BARRISOL na rozdiel od iných difúznych materiálov ma dokonalú kosínusovu krivku svietenia a minimálne pohltenie svetla.

Rovnomernosť osvetlenia je veľmi dôležitá pre vytvorenie ideálnej zrakovej pohody.

Oslnenie

Dokonale rozložený svetelný tok na BARRISOL difúzore svetelného stropu nám zabezpečí príjemné videnie bez oslnenia aj pri tých najvyšších intenzitách.

Čím väčšia plocha difúzora tým menšie oslnenie. Pri pozeraní sa priamo do svetelného stropu stále vieme rozoznávať predmety ktoré sú priamo pred ním.
oslnenie

Najmodernejšia LED technológia zaručuje bezúdržbovosť, dlhú životnosť a nízku spotrebu energie.


LED-cipy

Moderné materiály sú základom ľahkej a bezpečnej konštrukcie.

Ovládanie

Elektronika vyvinutá na mieru zabezpečuje jednoduché a intuitívne ovládanie.

Podpora komunikačných štandardov je predpokladom pre prepojenie so smartphone, tabletom či systémom domácej automatizácie.

Vlastný vývoj elektroniky nám umožňuje reguláciu svetelných stropov tak, aby sme dosiahli maximálne svetelno-technické parametre, kvalitnú prevádzku a dlhú životnosť.
bezdrotovy-modul
dimmer4

PUSH DIMM - jednoduché stmievanie pomocou nástenného tlačidla

Push dimm znamená jednoduché ovládanie svetelného stropu pomocou klasického nástenného tlačidla. Krátkym zatlačením tlačidla zapneme/vypneme svetelný strop kým dlhým podržaním tlačidla nastavujeme jeho intenzitu. Pre túto možnosť ovládania je nutné mať minimálne 5 žilový kábel medzi tlačidlom a svetelným stropom.

Vďaka analógovému multiplexu dokážeme cez dve žily ovládať svetelný strop, ktorý má až 6 svetelných okruhov.

SMARTPHONE - ovládanie pomocou smartphone

Integráciou Bluetooth modulu do našej elektroniky sme pre našich užívateľov získali možnosť ovládania pomocou smartphone, tabletu, smartwatch a iných zariadení využívajúci systém iOS alebo Android.

Nie je potrebný žiadny ďalší prvok ani ovládač. Svetelné stropy fungujú úplne nezávisle a samostatne cez Váš smartphone alebo tablet. Stačí iba jeden 3-žilový kábel ako 230V AC prívod medzi klasickým vypínačom a svetelným stropom. Cez vypínač si dokážete vyvolávať uložené svetelné scény a pomocou smartphone si dokážete scény vytvárať, nastavovať intenzitu, miešať farby, pridávať viacero svetelných stropov do rôznych skupín alebo dokonca vytvárať animácie.

Podporované sú všetky zariadenia s iOS a Android operačným systémom, ktoré majú bluetooth 4.0
Ovladanie svetelneho stropu pomocou smartphone
Ovladanie svetelneho stropu pomocou dmx a dali

DMX/DALI/1-10V - integrácia do smart home systémov

Vďaka smart LED kontroléru je možné svetelné stropy integrovať priamo do rôznych systémov domácej automatizácie. Komunikácia svetelných stropov v tomto prípade funguje na štandardizovaných komunikačných protokoloch DMX, DALI alebo 1-10V.

V prípade, akéhokoľvek iného spôsobu ovládania alebo integrácie nás prosím kontaktujte.